حفظ کل قرآن کریم در یکسال چاپ ارسال به دوست
رای کاربران: / 165
ضعیفعالی 
فهرست صفحات
حفظ کل قرآن کریم در یکسال
صفخه 2

حفظ یکساله موسسه مکتب قرآن حفظ کل قرآن کریم در یک سال و یا حتی کمتر از یکسال نظایر زیادی دارد. در سده های گذشته مواردی مثل سید شریف رضی (م403)، فقیه بزرگ شیعه سید عبدالکریم بن طاووس (م693)، شاعر اهل بیت فرزدق و تعداد بی شماری از گذشتگان دیگر قرآن را حتی در مدتی کمتر از یک سال حفظ کرده اند و امروز نیز شاهد توفیق جوانان بی شماری هستیم که در دوره های فشرده موفق به حفظ قرآن کریم می شوند.


سخت کوشی، خستگی ناپذیری و تلاش ویژگی کسانی است که در دوره های یک ساله حفظ قرآن کریم موفق می شوند. اما لازم است فردی که می خواهد در یک سال کل قرآن را حفظ کند آشنایی و علاقه کافی به این شیوه حفظ داشته باشد. خانم صادقی مدیر حفظ یکساله موسسه مکتب قرآن می گوید: "کسی که با علاقه و آشنایی با روش های حفظ فشرده، کار حفظ را شروع می کند راحت تر می تواند سختی هایی را که در روند حفظ به وجود می آید را پشت سر بگذارد."

 خانم سمیاری یکی از مربیان حفظ فشرده می گوید: "کسانی که حافظه متوسطی دارند به راحتی می توانند در دوره های فشرده حفظ قرآن کریم موفق شوند. اما ممکن است بعضی از ایشان در آغاز حفظ به توانایی حافظه خود پی نبرده باشند، لذا احساس خستگی و ناراحتی کنند. در این جا آشنایی با روش های حفظ و استقامت در اجرای دقیق برنامه موجب می شود قرآن آموز در افزایش ظرفیت حافظه اش موفق شود."

 جدای از آشنایی با روش های حفظ فشرده، ارتباط با مربی حفظ هم موجب موفقیت قرآن آموز در طول دوره حفظ می شود، حتی اگر مجموعه های آموزشی، امکانات و فضای مناسبی نداشته باشند، مربی با تجربه و دلسوز می تواند قرآن آموز را به بهترین شکل راهنمایی کند.

 تمامی افراد در روند حفظ قرآن کریم با موقعیت ها و چالش هایی روبرو می شوند که مانع از پیشرفت است. این موقعیت ها و چالش ها قرآن آموز را از حالت مطلوب جدا می کند. در چنین موقعیت هایی است که مربی حفظ می تواند راهنمای خیلی خوبی برای یافتن راه حل باشد. مربی، با تجربه هایی که دارد بهترین کمک و راهنما برای غلبه بر موانع است. علاوه بر این مربی حفظ می تواند اشتیاق به حفظ را افزایش دهد و مشوق قرآن آموز در موفقیت های نخستین باشد.

در کنار تمامی برنامه ریزی ها و نکات دقیق در دوره های فشرده، همراهی خانواده، کار قرآن آموز را در دوره حفظ یک ساله تسهیل می کند.


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/08/14 ساعت 17:36:25
دست شما درد نكنه كه توي اين دنياي وانفسا به فكر توسعه دين هستيد ، اون هم به شكل خيلي خوبش .دست مريزاد ، واقعاً دست مريزاد، يه بار ديگه دست مريزاد.

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/08/14 ساعت 18:24:38
با سلام ؛ جايي خواندم كه : حفظ يك ساله به درد كسی می‌خورد كه بتواند در طول يك‌سال قرآن را به گونه‌ای حفظ كند كه وقتی می‌گويد من حافظ كل قرآنم،كل قرآن را خوب جواب بدهد، نه اينكه بگويد من حافظ كلم؛ اما فقط 10 جزء اول رااز من بپرسيد.  
حالا سؤالم اين است كه مؤسسه شما به غير از ارتباط با مربي وهمراهی خانواده،چه تدابيري براي حفظ برتر دارد ؟ 
در ضمن از هداياي ارزندتون در نمايشگاه مصلي ممنونم ...

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/23 ساعت 08:48:30
بسم الله الرحمان الرحیم از خانم صادقی مدیریت مجموعه کمال تشکررادارم

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/06 ساعت 16:25:44
با سلام،سالهاست منتظر پیش امدن فرصتی برای حفظ قران هستم اما وقتی هم فرصتی پیش میاید به این کلاسها دسترسی ندارم.آیا این موسسه در شهرستانها شعبه ای دارد؟اگر دارد لطفا آدرس ویا شماره تلفن انها را ذکر کنید.متشکرم

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/11 ساعت 06:02:51
با سلام  
ازشما بابت این مطالب مفید متشکرم.با امید که مورد استفاده ی قران دوستان قرار بگیرد.

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/13 ساعت 13:47:17
سلام،كسي كه براي حفظ قرآن برنامه ريزي ميكند بزرگترين سرمايه گذاري عمرش را انجام داده است. 
هميشه موفق باشيد. 
رضايي،آذربايجان غربي

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/30 ساعت 18:10:32
هو المحبوب خانم با درایت وهوشیاری کامل مجموعه رامدیریت کرده وبه مسائل مجموعه ووضع بچه ها احاطه ی خاصی دارند از این مدیر دلسوز و فداکار ومهربان کمال تشکر رادارم ( یکی از بچه ها) ازطرف م.م

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/09/30 ساعت 19:37:22
ba salam man khod az ghoran amozan majmoe hastam va nahayat tashakor ra az kadre aziz va dost dashtaniye moasese daram ke dostane va asheghane poshte tak take ghoan amozan hastand va in eshgh ra be hame sabet kardeand alalkhosos man.ba tashkor va eltemase doa./s.h

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/10/02 ساعت 02:48:34
هو الحافظ 
از تك تك مديران مكتب قرآن تشكر مي كنم ،دلسوزي ، مهرباني ،ازخودگذشتگي ، دوستي ،فداكاري ،ايثار ،لطافت ، عقلانيت ،آينده نگري و هرچي صفت خوب است را در روش خانم پهلوان ديديم و از بچه هاي صبح از منش و روش خانم صادقي شنيديم؛ اميد وارم هر دو مورد توجه قطب عالم امکان، حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) باشند .

نویسنده مهمان در تاریخ 1386/10/03 ساعت 00:46:44
تا به حال شاخصه و امتياز مكتب قرآن در اين بوده كه اسم همه مديران مجموعه تحت پوشش نام شريف قرآن بوده و هيچ نامي از هيچ كدامشان برده نمي شد حتي از......بياييد به همان قرارداد پاكمان بازگرديم. 
با تشكر وپوزش از دوستانم كه كامنت گذاشتند.